Urodziny

10 lat. Magda uśmiechnięta wkroczyła w kolejny rok życia, pierwszy raz samodzielnie zdmuchując świeczki na urodzinowym torcie. Bądź zdrowa, Mała   

Dziesiąte urodziny to dobry moment, by zakończyć wirtualną przygodę z pisaniem.
Cieszymy się, że byliście z Nami tu przez ponad 4 lata, a wcześniej 5 lat na portalu smyki.pl. Dziękujemy za zaangażowanie w akcje charytatywne dla Magdy. Za wsparcie, nie tylko finansowe. Za maile, na które postaram się nadal odpowiadać, a także aktualizować tę stronę. Jak co roku, w tym i następnych, liczymy na Wasz 1% podatku. I na to, że jeszcze nieraz pomyślicie o Madzi. Pozdrawiamy!

Opublikowano Co u Madzi | Otagowano , | Komentowanie nie jest możliwe

Ostatni (w tym roku) wpis

Zapewne Wy też ostatnie dni przed Świętami spędzacie w biegu? U nas także dzieje się więcej niż zwykle. Magda ma problem z prawidłowym jedzeniem, więc rozdrabniamy kawałki, czasami z użyciem blendera. W przyszłym roku być może konieczna będzie operacja układu pokarmowego. Życie znowu pokazuje, że nie wszystko można zaplanować. Jestem szczęśliwa mimo wszystko. Wiecie dlaczego? Mija piąty tydzień kiedy Magda jest zdrowa. Nie ma nawet kataru (!) a przecież sezon chorobowy w pełni. Chodzi do szkoły. Jeździmy na rehabilitacje. Spacerujemy, gdy pogoda na to pozwala. Jest tak normalnie. Psssssst, nie mówiłam tego głośno.

Życzę Wam spokojnych, rodzinnych Świąt  

Opublikowano Co u Madzi | Otagowano , , | Komentowanie nie jest możliwe

Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dziękujemy za 1% Waszego podatku na leczenie i rehabilitację Madzi.
Fundacja Słoneczko zakończyła księgowanie pieniędzy.

3 grudnia jest międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów tego dnia jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, czyli tych u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu. Obchody są też okazją do zwiększenia świadomości o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia. 13.12. 2006 roku na 61 sesji Zgromadzenia Ogólnego została przyjęta Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych. W myśl jej zapisów osoby niepełnosprawne mają prawo do: wolności i bezpieczeństwa, swobody poruszania się (m.in. równego z osobami pełnosprawnymi dostępu do przestrzeni i budynków użyteczności publicznej, transportu, informacji i komunikacji), ochrony zdrowia, edukacji, życia prywatnego, rodzinnego oraz udziału w życiu politycznym oraz kulturalnym.

Opublikowano Co u Madzi | Otagowano , | Komentowanie nie jest możliwe

Wcześniak

17 Listopada jest Światowym Dniem Wcześniaka.
Wcześniak to dziecko urodzone między 22 a 37 tyg. ciąży.
1 na 10 urodzonych dzieci to Wcześniak.
Te najbardziej skrajne ważą mniej niż 1kg, mierzą ok 30cm.
Często wymagają intensywnej terapii medycznej i rehabilitacji przez długie tygodnie, miesiące, lata. Są wytrwałe i walczą o każdą minutę swojego życia.
Magda, 26 tydzień ciąży, 830g, 33cm.
103 dni OIOM. Kilkadziesiąt pobytów w szpitalu. Setki badań. Tysiące godzin rehabilitacji. A przede wszystkim niesamowita chęć i radość życia.

Artykuł „Rodzice dzieci urodzonych w terminie płaczą ze szczęścia, rodzice wcześniaków…”

Opublikowano Co u Madzi | Otagowano | Komentowanie nie jest możliwe

Listopad

Magda jest w dobrej formie. Choć obawiam się mówić to głośno. Uparła się chyba, że sezon jesienno-zimowy przechoruje. Tydzień w szkole, tydzień w domu i tak cały czas. Radzi sobie z infekcjami całkiem nieźle, na szczęście. Do końca roku będzie miała jeszcze parę badań i wizyt lekarskich. Kupiliśmy nową poduszkę do wózka – pneumatyczną/przeciwodleżynową. Magdzie jest wygodniej, chętnie siedzi w wózku, z  czym ostatnio był problem. Mimo chwilowych gorszych dni, na co dzień Madzia jest uśmiechniętą, pogodną dziewczynką. I korzysta z życia, na tyle na ile potrafi. Są chwile, kiedy żyjemy całkiem normalnie, jak każda rodzina. I na tym zakończę tym razem.

Fundacja Krzyś, bliska naszemu sercu, zbiera fundusze wraz z Fabryką św. Mikołaja. Być może Twoja firma, lub ta w której pracujesz mogła by pomóc?

Opublikowano Co u Madzi | Otagowano , , | Komentowanie nie jest możliwe