1%

Dziękujemy kolejny raz za Wasz 1% z podatku. Pieniądze napływały z różnych miejsc Polski, kilka miejscowości było zupełnie nowych na „naszej liście” darczyńców. Podziękujcie swoim rodzinom, znajomym.

Dzięki Wam i uzbieranym na subkoncie pieniądzom Magda ma zapewnione 5 godz rehabilitacji w tygodniu. Napewno skorzysta też z kilku odpłatnych koniecznych kontroli lekarskich i badań. Pozostała część funduszy zostanie przeznaczona na części do wózka, pokrycie kosztów ortez Dafo, butów ortopedycznych, leków, pieluch, cewników i innych środków medycznych. Pamiętajcie o Madzi w kolejnym roku rozliczeniowym. Pozdrawiamy.

Opublikowano Co u Madzi | Komentowanie nie jest możliwe

Urodziny

10 lat. Magda uśmiechnięta wkroczyła w kolejny rok życia, pierwszy raz samodzielnie zdmuchując świeczki na urodzinowym torcie. Bądź zdrowa, Mała   

Dziesiąte urodziny to dobry moment, by zakończyć wirtualną przygodę z pisaniem.
Cieszymy się, że byliście z Nami tu przez ponad 4 lata, a wcześniej 5 lat na portalu smyki.pl. Dziękujemy za zaangażowanie w akcje charytatywne dla Magdy. Za wsparcie, nie tylko finansowe. Za maile, na które postaram się nadal odpowiadać. Jak co roku, w tym i następnych, liczymy na Wasz 1% podatku. I na to, że jeszcze nieraz pomyślicie o Madzi. Pozdrawiamy!

Opublikowano Co u Madzi | Otagowano , | Komentowanie nie jest możliwe

Ostatni (w tym roku) wpis

Zapewne Wy też ostatnie dni przed Świętami spędzacie w biegu? U nas także dzieje się więcej niż zwykle. Magda ma problem z prawidłowym jedzeniem, więc rozdrabniamy kawałki, czasami z użyciem blendera. W przyszłym roku być może konieczna będzie operacja układu pokarmowego. Życie znowu pokazuje, że nie wszystko można zaplanować. Jestem szczęśliwa mimo wszystko. Wiecie dlaczego? Mija piąty tydzień kiedy Magda jest zdrowa. Nie ma nawet kataru (!) a przecież sezon chorobowy w pełni. Chodzi do szkoły. Jeździmy na rehabilitacje. Spacerujemy, gdy pogoda na to pozwala. Jest tak normalnie. Psssssst, nie mówiłam tego głośno.

Życzę Wam spokojnych, rodzinnych Świąt  

Opublikowano Co u Madzi | Otagowano , , | Komentowanie nie jest możliwe

Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dziękujemy za 1% Waszego podatku na leczenie i rehabilitację Madzi.
Fundacja Słoneczko zakończyła księgowanie pieniędzy.

Opublikowano Co u Madzi | Otagowano , | Komentowanie nie jest możliwe

Wcześniak

17 Listopada jest Światowym Dniem Wcześniaka.
Wcześniak to dziecko urodzone między 22 a 37 tyg. ciąży.
1 na 10 urodzonych dzieci to Wcześniak.
Te najbardziej skrajne ważą mniej niż 1kg, mierzą ok 30cm.
Często wymagają intensywnej terapii medycznej i rehabilitacji przez długie tygodnie, miesiące, lata. Są wytrwałe i walczą o każdą minutę swojego życia.
Magda, 26 tydzień ciąży, 830g, 33cm.
103 dni OIOM. 9 operacji. 3 reanimacje. 29 pobytów w szpitalu. Setki badań. Tysiące godzin rehabilitacji. A przede wszystkim niesamowita chęć i radość życia.

Artykuł „Rodzice dzieci urodzonych w terminie płaczą ze szczęścia, rodzice wcześniaków…”

Opublikowano Co u Madzi | Otagowano | Komentowanie nie jest możliwe