WOŚP

Niedziela, 13.01.2019 do godzin wieczornych, była dniem radości i dobra. Magda pierwszy raz była wolontariuszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy raz, w ten sposób, mogliśmy się odwdzięczyć WOŚP i jej darczyńcom. Gdyby nie sprzęt zakupiony przez Orkiestrę, lekarze 12 lat temu, mogliby co najwyżej pozwolić Magdzie odejść. Ogrom życzliwości, uśmiechów, przyjaznych gestów ze strony obcych ludzi, tylko w ciągu paru godzin, utwierdziło Nas w tym, że będziemy grali z Orkiestrą jako wolontariusze „do końca świata i o jeden dzień dłużej”. Jestem pewna, że mimo tragicznej śmierci śp. Pawła Adamowicza, prezydenta miasta Gdańsk, nie wygasła w nas nadzieja i wiara w to, że ludzie potrafią być dobrzy.

Opublikowano Co u Madzi | Komentowanie nie jest możliwe

Urodziny

10 lat. Magda uśmiechnięta wkroczyła w kolejny rok życia, pierwszy raz samodzielnie zdmuchując świeczki na urodzinowym torcie. Bądź zdrowa, Mała   

Dziesiąte urodziny to dobry moment, by zakończyć wirtualną przygodę z pisaniem.
Cieszymy się, że byliście z Nami tu przez ponad 4 lata, a wcześniej 5 lat na portalu smyki.pl. Dziękujemy za zaangażowanie w akcje charytatywne dla Magdy. Za wsparcie, nie tylko finansowe. Za maile, na które postaram się nadal odpowiadać, a także aktualizować tę stronę. Jak co roku, w tym i następnych, liczymy na Wasz 1% podatku. I na to, że jeszcze nieraz pomyślicie o Madzi. Pozdrawiamy!

Opublikowano Co u Madzi | Otagowano , | Komentowanie nie jest możliwe

Ostatni (w tym roku) wpis

Zapewne Wy też ostatnie dni przed Świętami spędzacie w biegu? U nas także dzieje się więcej niż zwykle. Magda ma problem z prawidłowym jedzeniem, więc rozdrabniamy kawałki, czasami z użyciem blendera. W przyszłym roku być może konieczna będzie operacja układu pokarmowego. Życie znowu pokazuje, że nie wszystko można zaplanować. Jestem szczęśliwa mimo wszystko. Wiecie dlaczego? Mija piąty tydzień kiedy Magda jest zdrowa. Nie ma nawet kataru (!) a przecież sezon chorobowy w pełni. Chodzi do szkoły. Jeździmy na rehabilitacje. Spacerujemy, gdy pogoda na to pozwala. Jest tak normalnie. Psssssst, nie mówiłam tego głośno.

Życzę Wam spokojnych, rodzinnych Świąt  

Opublikowano Co u Madzi | Otagowano , , | Komentowanie nie jest możliwe

Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dziękujemy za 1% Waszego podatku na leczenie i rehabilitację Madzi.
Fundacja Słoneczko zakończyła księgowanie pieniędzy.

3 grudnia jest międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów tego dnia jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, czyli tych u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu. Obchody są też okazją do zwiększenia świadomości o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia. 13.12. 2006 roku na 61 sesji Zgromadzenia Ogólnego została przyjęta Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych. W myśl jej zapisów osoby niepełnosprawne mają prawo do: wolności i bezpieczeństwa, swobody poruszania się (m.in. równego z osobami pełnosprawnymi dostępu do przestrzeni i budynków użyteczności publicznej, transportu, informacji i komunikacji), ochrony zdrowia, edukacji, życia prywatnego, rodzinnego oraz udziału w życiu politycznym oraz kulturalnym.

Opublikowano Co u Madzi | Otagowano , | Komentowanie nie jest możliwe

Już jest

Magda jest po operacji. Zabieg przebiegł bez komplikacji. Opieka taka, jakiej życzę każdemu. W domu bywało różnie, ale to już za nami. Widzimy poprawę. Nie ma bezdechów, przesypia prawie całą noc. Trudno nam ocenić jakość jedzenia. Niektóre pokarmy blendujemy, ale przyczyną nadal jest gojące się gardło. Poza tym jest dobrze.

Od poniedziałku, na Subkoncie w Fundacji Słoneczko księgowane są pieniądze z 1% podatku za rok 2015. Narazie są to wpłaty z Warszawy, Oławy, Opola, Wrocławia, Kłodzka i Dzierżoniowa. Księgowanie pieniędzy będzie trwało kilka tygodni.
Dziękuję za wpłaty na zabieg fibrotomii dla Oliwii. Zbiórka zakończona.
Dziś Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Obejrzyj.

Opublikowano Co u Madzi | Otagowano , , | Komentowanie nie jest możliwe