Madzia – sześciolatka

Przed Madzią wraz z Nowym Rokiem stoją nowe wyzwania. Przez ostatni miesiąc Madzia dwukrotnie chorowała. Gdy czuła się lepiej wracała do przedszkola i na rehabilitacje. Coraz lepiej chodzi trzymana za ręce. Nie sposób opisać ile pracy Madzia wkłada w utrzymanie prostych pleców i zrobieniu przy tym kroku. Ale też słowami nie opiszę jej radości gdy ten krok zrobi.

W tym roku zbieramy pieniądze na fotelik samochodowy dla Madzi. Z tego który ma, wyrasta. Coraz trudniej jest włożyć ją do fotelika. Poza tym z powodu wzmożonego napięcia Madzia wysuwa się z niego, napinając i prostując nogi. W foteliku Recaro Monza Reha (http://sklep.recaro-polska.pl/pl/p/Monza-REHA/10) można zamontować klin blokujący, podnóżek oraz  płytę obrotową z adapterem, która znacznie ułatwi wkładanie Madzi. Cena, z dodatkami ok. 7000zł. Jedyne pocieszenie, że fotelik wystarczy na długo, ponieważ jest w kategorii wagowej 15-50kg.

W grudniu Madzia była u ortopedy. Wyznaczył operację biodra na wrzesień. Mam nadzieję, że po powrocie z Delfinoterapii Madzia będzie miała dużo siły i wzmocni się na tyle by zmierzyć się z tym co ją czeka. A gdy będzie mogła, rozpocznie naukę w szkole specjalnej podstawowej. Niektórzy pytają po co Madzia idzie do szkoły? Odpowiedź jest krótka – Dlaczego miałaby do szkoły nie iść?!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Co u Madzi i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.